Już po raz dziewiąty zapraszam do wzięcia udziału w dorocznej Pielgrzymce „Żywego Różańca” do katowickiej katedry w sobotę 10. października 2020 roku. Przypada ona w kolejnym roku nowenny przed jubileuszem 200-lecia powstania tej wspólnoty.

Pielgrzymka od lat gromadzi w sercu archidiecezji członków róż różańcowych i innych wspólnot maryjnych na wspólnej modlitwie za Kościół.

Z uwagi na wciąż istniejące zagrożenia program pielgrzymki będzie nieco skrócony, a uczestników proszę o zastosowanie się do przepisów sanitarnych. O godz. 11.00 wspólnie odmówimy różaniec,
a w południe wraz z duszpasterzami będziemy celebrować uroczystą Mszę św. w intencji pielgrzymów
i wszystkich róż różańcowych.

W pielgrzymce będzie można również uczestniczyć duchowo poprzez transmisję internetową z katedry oraz na falach radia „eM”.

Słowo Arcybiskupa Metropolity Katowickiego

Drodzy diecezjanie!

U progu miesiąca różańcowego chciałbym wypowiedzieć serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy nieraz przez całe lata nie ustają w modlitwie za Kościół i dzisiejszy świat. Dziękuję zelatorom i członkom róż różańcowych za świadectwo wiary, za wsparcie okazywane duszpasterzom i za ofiarne serca, otwarte na materialne potrzeby naszych misjonarzy.

W październiku zachęcam również do codziennej modlitwy różańcowej we wspólnotach parafialnych.
W chwilach prób i doświadczeń różaniec przynosi ocalenie. W czasie dotkliwych ograniczeń związanych z pandemią, wieczorny różaniec transmitowany z wielu kościołów archidiecezji dawał nam poczucie wspólnoty, zgromadził na modlitwie wiele rodzin i umacniał w trudnościach.

Modlitwa różańcowa niech i dzisiaj pomaga nam w bliskości z Maryją, Królową Różańca świętego dobrze przeżywać tę wielką tajemnicę wiary jaką jest Najświętsza Eucharystia.

Do wiadomości:

Wielka Nowenna Różańcowa przed jubileuszem 200-lecia powstania Żywego Różańca jest ogólnopolską inicjatywą, która zrodziła się w naszej archidiecezji. Jubileusz będzie w roku 2026.

Tematem tego roku są słowa: „Żywy Różaniec znakiem jedności z Ojcem Świętym i Kościołem”.

Najnowsze

Rekolekcje formacyjne dla zelatorów Żywego...

Zapraszamy na Rekolekcje Zelatorów i Członków Żywego Różańca. W dniach od piątku 27...

Słowo moderatora - lipiec 2024

Drodzy kapłani, zelatorzy i członkowie Żywego Różańca! Na początku chciałbym poinformować całą naszą...

Kościół stacyjny w Parafii NMP...

W sobotę 15 czerwca w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w...