KOŚCIÓŁ STACYJNY

Pragnę poinformować, że w najbliższą sobotę 17 kwietnia 2021 roku zgromadzimy się na modlitwie

w kolejnym Kościele Stacyjnym Wielkiej Nowenny Różańcowej.

Spotkanie będzie miało miejsce w Parafii Wniebowzięcia NMP w Katowicach.

Program:

11.00 Konferencja ks. Moderatora i Różaniec

12.00 Msza św.

Uwaga:

Z uwagi na ograniczenia wynikające z trwającej wciąż epidemii, w kościele mogą być obecni jedynie przedstawiciele miejscowej wspólnoty różańcowej. Wszyscy pozostali, zaproszeni są do duchowego udziału w spotkaniu poprzez transmisję internetową.

Link do transmisji: https://www.facebook.com/WNMP.Katowice/live/

KOŚCIÓŁ STACYJNY

Pragnę poinformować, że w najbliższą sobotę 13 marca 2021 roku zgromadzimy się na modlitwie

w kolejnym Kościele Stacyjnym Wielkiej Nowenny Różańcowej.

Spotkanie będzie miało miejsce w Parafii Wniebowzięcia NMP w Katowicach.

Program:

11.00 Konferencja ks. Moderatora i Różaniec

12.00 Msza św.

Uwaga:

Z uwagi na ograniczenia wynikające z trwającej wciąż epidemii, w kościele mogą być obecni jedynie przedstawiciele miejscowej wspólnoty różańcowej. Wszyscy pozostali, zaproszeni są do duchowego udziału w spotkaniu poprzez transmisję internetową.

Link do transmisji: https://www.facebook.com/WNMP.Katowice/live/

  • KOŚCIÓŁ STACYJNY

Pragnę poinformować, że w najbliższą sobotę 13 lutego 2021 zgromadzimy się na modlitwie w pierwszym w tym roku Kościele Stacyjnym Wielkiej Nowenny Różańcowej.

Spotkanie będzie miało miejsce w Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Katowicach /Osiedle Radockiego/.

Program:

10.00 Konferencja ks. Moderatora

10.45 Różaniec

11.30 Msza św. w intencjach Żywego Różańca, w intencjach misyjnych, które

wspieramy oraz o beatyfikację sługi Bożej Pauliny Jaricot.

Uwaga:

Z uwagi na ograniczenia wynikające z trwającej wciąż epidemii, w kościele mogą być obecni jedynie przedstawiciele miejscowej wspólnoty różańcowej. Wszyscy pozostali, zaproszeni są do duchowego udziału w spotkaniu poprzez transmisję interentową.

Link do transmisji znajdziemy wpisując w przeglądarce: Parafia Radockiego – YouTube

Mam nadzieję, że w następnych miesiącach będą możliwe – chociażby w ograniczonym zakresie – spotkania w ramach Kościoła Stacyjnego. Czekamy na kolejne zaproszenia z diecezji.

Proszę o kontakt mejlowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • REKOLEKCJE FORMACYJNE DLA ZELATORÓW

W związku z nowymi rozporządzeniami władz sanitarnych, od połowy lutego wznawiają działalność domy rekolekcyjne. Wobec tego planowe rekolekcje formacyjne dla zelatorów w Kokoszycach odbędą się. Może w nich uczestniczyć około 30 osób. Zgłoszenia należy kierować do Domu Rekolekcyjnego w Kokoszycach. Prosiłbym też o dodatkową, chociaż ogólną informację dla mnie, abym miał orientację, ile osób jest zainteresowanych tymi rekolekcjami.

Termin rekolekcji: 19 – 21 lutego 2021.

Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00 /zakwaterowanie od 16.00/, zakończenie w niedzielę po obiedzie. Koszt 170 zł od osoby.

Telefon do Domu Rekolekcyjnego: 32 456 14 97

  • MODLITEWNIK ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Niedawno ukazał się „Modlitewnik Żywego Różańca”, który serdecznie polecam zelatorom oraz wszystkim członkom naszej wspólnoty. Książeczka jest pięknie wydana i naprawdę niedroga, a przede wszystkim jest cenną pomocą w kształtowaniu naszej różańcowej duchowości i pobożności. Siostry wysyłają kurierem zamówione wcześniej książeczki, a szczegóły znajdziemy na ich stronie internetowej:

https://sklep.loretanki.pl/produkt/modlitewnik-zywego-rozanca/

Zbigniew Kocoń, moderator

Katowice, 9 lutego 2021

Drodzy zelatorzy i członkowie Żywego Różańca

U progu nowego roku kalendarzowego powierzam Was wszystkich opiece Maryi, Świętej Bożej Rodzicielki i wstawiennictwu świętego Józefa, patrona obecnego roku.

W najbliższą sobotę 9 stycznia 2021 odbędzie tradycyjna archidiecezjalna adoracja Bożego Żłóbka w Panewnikach. Z ostatnich rozmów z Księdzem Biskupem oraz z o. Alanem, proboszczem bazyliki wynika, że adoracja Żłóbka jest możliwa, ale musimy zgodzić się na poważne ograniczenia. Według informacji, jakie otrzymałem, w kościele może jednocześnie przebywać tylko 114 wiernych. W tej sytuacji nie mogłem podjąć się zapraszania wszystkich na adorację, jeśli w archidiecezji mamy ponad 320 parafii. Księża biskupi też nie mogą nam towarzyszyć. Bazylika niestety nie ma możliwości transmitowania nabożeństw, a więc duchowo też nie można tam pielgrzymować. W tej sytuacji nasza adoracja się odbędzie, ale będzie miała symboliczny wymiar. W naszym imieniu odprawię w Panewnikach o godz. 12.00 Mszę św. w intencji całej różańcowej wspólnoty, a godzinę wcześniej z osobami, które będą obecne w kościele tradycyjnie zaśpiewamy kolędy i odmówimy różaniec. Ufam, że ktoś do Panewnik przyjedzie, ale jednocześnie nie mogę zapewnić, że wszyscy będą wpuszczeni do kościoła. Proszę o duchowe pielgrzymowanie do panewnickiego żłóbka przez ofiarowanie w tym dniu chociaż jednej tajemnicy radosnej w różańcu świętym.

Co przed nami?

W obecnej sytuacji trudno planować jakieś większe spotkania. Pośród przeciwności wytrwale się modlimy i naszą nadzieję nieustannie pokładamy w Bogu. Staramy się w tym naśladować Matkę Najświętszą i świętego Józefa.

W dniach 19-21 lutego zaplanowane są rekolekcje formacyjne dla zelatorów w Kokoszycach. Jeśli będzie to możliwe, chętnie je poprowadzę i już dziś zapraszam. Musimy jednak jeszcze zaczekać z zapisami. Proszę śledzić informacje na naszej stronie. Również pocztą elektroniczną wysyłam wiadomości do tych wszystkich, którzy podali mi swój adres mejlowy. W tym nowym roku postaram się co tydzień podawać zarówno informacje bieżące jak i treści pomocne w naszej duchowej formacji.

Zachęcam do nabywania najnowszego modlitewnika dla zelatorów i członków Żywego Różańca, który jest już dostępny w Wydawnictwie Sióstr Loretanek. Aktualnie jest w promocyjnej cenie ok. 32 zł.

Więcej informacja znajdziemy pod adresem:

https://sklep.loretanki.pl/produkt/modlitewnik-zywego-rozanca/

Pytania i propozycje proszę przesyłać na nasz pocztowy adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i błogosławię +

Ks. Zbigniew Kocoń, moderator

Już po raz dziewiąty zapraszam do wzięcia udziału w dorocznej Pielgrzymce „Żywego Różańca” do katowickiej katedry w sobotę 10. października 2020 roku. Przypada ona w kolejnym roku nowenny przed jubileuszem 200-lecia powstania tej wspólnoty.

Pielgrzymka od lat gromadzi w sercu archidiecezji członków róż różańcowych i innych wspólnot maryjnych na wspólnej modlitwie za Kościół.

Z uwagi na wciąż istniejące zagrożenia program pielgrzymki będzie nieco skrócony, a uczestników proszę o zastosowanie się do przepisów sanitarnych. O godz. 11.00 wspólnie odmówimy różaniec,
a w południe wraz z duszpasterzami będziemy celebrować uroczystą Mszę św. w intencji pielgrzymów
i wszystkich róż różańcowych.

W pielgrzymce będzie można również uczestniczyć duchowo poprzez transmisję internetową z katedry oraz na falach radia „eM”.

Słowo Arcybiskupa Metropolity Katowickiego

Drodzy diecezjanie!

U progu miesiąca różańcowego chciałbym wypowiedzieć serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy nieraz przez całe lata nie ustają w modlitwie za Kościół i dzisiejszy świat. Dziękuję zelatorom i członkom róż różańcowych za świadectwo wiary, za wsparcie okazywane duszpasterzom i za ofiarne serca, otwarte na materialne potrzeby naszych misjonarzy.

W październiku zachęcam również do codziennej modlitwy różańcowej we wspólnotach parafialnych.
W chwilach prób i doświadczeń różaniec przynosi ocalenie. W czasie dotkliwych ograniczeń związanych z pandemią, wieczorny różaniec transmitowany z wielu kościołów archidiecezji dawał nam poczucie wspólnoty, zgromadził na modlitwie wiele rodzin i umacniał w trudnościach.

Modlitwa różańcowa niech i dzisiaj pomaga nam w bliskości z Maryją, Królową Różańca świętego dobrze przeżywać tę wielką tajemnicę wiary jaką jest Najświętsza Eucharystia.

Do wiadomości:

Wielka Nowenna Różańcowa przed jubileuszem 200-lecia powstania Żywego Różańca jest ogólnopolską inicjatywą, która zrodziła się w naszej archidiecezji. Jubileusz będzie w roku 2026.

Tematem tego roku są słowa: „Żywy Różaniec znakiem jedności z Ojcem Świętym i Kościołem”.

Najnowsze

Zaproszenie na IX Archidiecezjalną Pielgrzymkę...

Już po raz dziewiąty zapraszam do wzięcia udziału w dorocznej Pielgrzymce „Żywego...

Adoracja Bożego Żłóbka w Panewnikach

Drodzy zelatorzy i członkowie Żywego Różańca U progu nowego roku kalendarzowego powierzam Was...

Drodzy Zelatorzy i członkowie Żywego...

KOŚCIÓŁ STACYJNY Pragnę poinformować, że w najbliższą sobotę 13 lutego 2021 zgromadzimy się...