Droga Wspólnoto Żywego Różańca!

Serdecznie pozdrawiam tuż przed ważnym dla nas miesiącem różańcowym!
Zapraszam do udziału w czekających nas niebawem wydarzeniach.

1. XII Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca 14.10.2023

Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 14 października 2023.

Nasz nowy pasterz, ks. abp Adrian Galbas zaprasza nas do katowickiej katedry i bardzo chciał przywitać się ze wspólnotą Żywego Różańca archidiecezji, jednak z uwagi na odbywający się w tym samym czasie w Rzymie Synod, nie będzie mógł być z nami osobiście. W jego imieniu spotka się z nami ks. bp Marek Szkudło.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa nawiązujące do tegorocznego hasła Wielkiej Nowenny Różańcowej przed jubileuszem naszego 200-lecia istnienia: „Różaniec siłą chorych i cierpiących”.

Program:
10.30 - konferencja - ks. dr Wojciech Bartoszek, Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych
11.00 - modlitwa różańcowa z udziałem Diakonii Muzycznej Parafii św. Wojciecha w Mikołowie
12.00 - Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi ks. bp Marek Szkudło

Prosimy o obecność pocztów sztandarowych z poszczególnych parafii.
Kapłanów zapraszamy do wspólnej koncelebry w czasie Eucharystii.

2. Kościoły stacyjne

W ramach trwającej Wielkiej Nowenny Żywego Różańca istnieje możliwość spotkania na wspólnej modlitwie w każdej parafii, która wyrazi takie pragnienie. Spotkania mają zwykle charakter lokalny, czasem dekanalny i mają na celu duchowe przygotowanie do jubileuszu oraz są próbą ożywienia istniejących w parafiach wspólnot różańcowy.

Spotykamy się w jedną z sobót miesiąca /oprócz pierwszej/ w godzinach dopołudniowych. W ramach Kościoła stacyjnego jest konferencja ks. moderatora, wspólny różaniec, Msza św. w intencjach wspólnoty i misji oraz spotkanie przy stole.

Ostatni Kościół Stacyjny odbył się w Parafii św. Wojciecha w Mikołowie i przy tej okazji serdecznie dziękuję jego organizatorom za budujące zaangażowanie i serdeczną gościnność.
Jestem otwarty na kolejne zgłoszenia na rok 2023/2024.

3. Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca

W czwartek, przypadający w Tygodniu Misyjnym, członkowie Żywego Różańca przeżywają swój szczególny dzień modlitwy. Dziękują Bogu za dar różańca i przynależność do Żywego Różańca. Proszą również gorąco o wytrwanie na tej drodze życia, a także o błogosławieństwo dla misji.

W tym dniu wszyscy członkowie Żywego Różańca zaproszeni są do odmówienia modlitw, które wyrażają w sposób szczególny ich duchowość i ich misję. Jest to przede wszystkim akt oddania się Matce Bożej oraz Modlitwa w intencji misji. Kto nie może uczestniczyć we wspólnym nabożeństwie w kościele, odmawia te modlitwy w domu.

Pomoce do przeżycia tego dnia modlitwy można znaleźć m.in. w „Modlitewniku Żywego Różańca”, s. 520.
W roku 2023 Dzień Modlitwy Ż.R. będziemy obchodzili w czwartek 26 października.

4. Misyjna pomoc

Żywy Różaniec ma korzenie misyjne. Jego założycielka – bł. Paulina Jaricot – zainicjowała również Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary, dzieło wspierające misje powszechne Kościoła.

Żywy Różaniec naszej archidiecezji wspiera śląskich misjonarzy oraz - wraz z całym Żywym Różańcem w Polsce - jedno wskazane przez Ojca św. dzieło misyjne w świecie. Ofiary na ten cel – w wysokości 1 zł miesięcznie - przekazujemy na konto podane poniżej, najlepiej do końca września 2023 r.:

Archidiecezja Katowicka
10 1560 1111 2107 0236 6515 0010
Tytuł przelewu: Żywy Różaniec dla Misji


Połowa przekazanych ofiar wspiera w danym roku jednego z naszych misjonarzy. Aktualnie, od października 2022 do października 2023 naszym darem jest pomoc dla dziewcząt w Zambii, Masansa w Zambii, pani Katarzyna Tomaszewska.
Nad realizacją projektu ogólnopolskiego czuwa ks. dr Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDRW i PDPA, zaś nad wsparciem misyjnym w diecezji – ks. dr Grzegorz Wita.

5. Adoracja Bożego Żłóbka w Panewnikach

Już teraz zapraszamy na doroczną Adorację Bego Żłóbka w Katowicach Panewnikach w drugą sobotę, tj. 13 stycznia 2024 roku.

Program adoracji:
11.00 – Godzina różańcowa ze śpiewem kolęd
12.00 – Msza św.
13.00 – agapa w domu parafialnym

6. Rekolekcje formacyjne dla zelatorów i członków Żywego Różańca w Kokoszycach

Rekolekcje odbędą się w terminie: 16-18 lutego 2024. Bliższe informacje podamy później.

Najnowsze

Kościół stacyjny w Starych Panewnikach

W sobotę 2 grudnia 2023 roku zgromadzimy się na modlitwie w kolejnym...

Kościół stacyjny w Rudzie Śląskiej...

W sobotę 18 listopada 2023 roku w Parafii Świętej Barbary w Rudzie...