Drodzy zelatorzy i członkowie Żywego Różańca

U progu nowego roku kalendarzowego powierzam Was wszystkich opiece Maryi, Świętej Bożej Rodzicielki i wstawiennictwu świętego Józefa, patrona obecnego roku.

W najbliższą sobotę 9 stycznia 2021 odbędzie tradycyjna archidiecezjalna adoracja Bożego Żłóbka w Panewnikach. Z ostatnich rozmów z Księdzem Biskupem oraz z o. Alanem, proboszczem bazyliki wynika, że adoracja Żłóbka jest możliwa, ale musimy zgodzić się na poważne ograniczenia. Według informacji, jakie otrzymałem, w kościele może jednocześnie przebywać tylko 114 wiernych. W tej sytuacji nie mogłem podjąć się zapraszania wszystkich na adorację, jeśli w archidiecezji mamy ponad 320 parafii. Księża biskupi też nie mogą nam towarzyszyć. Bazylika niestety nie ma możliwości transmitowania nabożeństw, a więc duchowo też nie można tam pielgrzymować. W tej sytuacji nasza adoracja się odbędzie, ale będzie miała symboliczny wymiar. W naszym imieniu odprawię w Panewnikach o godz. 12.00 Mszę św. w intencji całej różańcowej wspólnoty, a godzinę wcześniej z osobami, które będą obecne w kościele tradycyjnie zaśpiewamy kolędy i odmówimy różaniec. Ufam, że ktoś do Panewnik przyjedzie, ale jednocześnie nie mogę zapewnić, że wszyscy będą wpuszczeni do kościoła. Proszę o duchowe pielgrzymowanie do panewnickiego żłóbka przez ofiarowanie w tym dniu chociaż jednej tajemnicy radosnej w różańcu świętym.

Co przed nami?

W obecnej sytuacji trudno planować jakieś większe spotkania. Pośród przeciwności wytrwale się modlimy i naszą nadzieję nieustannie pokładamy w Bogu. Staramy się w tym naśladować Matkę Najświętszą i świętego Józefa.

W dniach 19-21 lutego zaplanowane są rekolekcje formacyjne dla zelatorów w Kokoszycach. Jeśli będzie to możliwe, chętnie je poprowadzę i już dziś zapraszam. Musimy jednak jeszcze zaczekać z zapisami. Proszę śledzić informacje na naszej stronie. Również pocztą elektroniczną wysyłam wiadomości do tych wszystkich, którzy podali mi swój adres mejlowy. W tym nowym roku postaram się co tydzień podawać zarówno informacje bieżące jak i treści pomocne w naszej duchowej formacji.

Zachęcam do nabywania najnowszego modlitewnika dla zelatorów i członków Żywego Różańca, który jest już dostępny w Wydawnictwie Sióstr Loretanek. Aktualnie jest w promocyjnej cenie ok. 32 zł.

Więcej informacja znajdziemy pod adresem:

https://sklep.loretanki.pl/produkt/modlitewnik-zywego-rozanca/

Pytania i propozycje proszę przesyłać na nasz pocztowy adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i błogosławię +

Ks. Zbigniew Kocoń, moderator

Najnowsze

Zaproszenie na IX Archidiecezjalną Pielgrzymkę...

Już po raz dziewiąty zapraszam do wzięcia udziału w dorocznej Pielgrzymce „Żywego...

Adoracja Bożego Żłóbka w Panewnikach

Drodzy zelatorzy i członkowie Żywego Różańca U progu nowego roku kalendarzowego powierzam Was...

Drodzy Zelatorzy i członkowie Żywego...

KOŚCIÓŁ STACYJNY Pragnę poinformować, że w najbliższą sobotę 13 lutego 2021 zgromadzimy się...