PROJEKT ŻYWEGO RÓŻAŃCA DLA MŁODYCH NASZEJ DIECEZJI!

W niektórych parafiach istnieją już dziecięce czy młodzieżowe koła różańcowe. Pragniemy jednak jeszcze bardziej ukazać ludziom młodym wartość i piękno modlitwy różańcowej.
Do udziału w projekcie zaproszeni są wszyscy duszpasterze oraz katecheci. Osoby zainteresowane mogą otrzymać Książeczki Uczestnika, po uprzednim mailowym zgłoszeniu, będące pomocą w prowadzeniu róż różańcowych.
Koła Żywego Różańca Młodych mogą powstawać przy parafii lub w szkole. Ważne, aby Ksiądz lub Katecheta byli opiekunami (zelatorami) takich Róż.
Róże mogą być zakładane na czas nieokreślony lub na czas trwania roku szkolnego (np. w roku przygotowania do bierzmowania lub w jakiejś szczególnej intencji: obrony życia itp.).
Proszę o przesyłanie informacji o powstających w parafiach lub szkołach kołach Żywego Różańca Młodych na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Według Statutu Żywego Różańca w Polsce, opiekunem Róż różańcowych w parafii jest zawsze ks. Proboszcz lub kapłan przez niego delegowany. Roztacza on duchową opiekę również nad modlącymi się dziećmi lub młodzieżą. Jest to może trudniejsze, gdy Róże różańcowe powstają w szkole, do której uczęszczają młodzi z różnych parafii. Ważne, by ks. Proboszcz danego uczestnika o tym wiedział i by w jakieś uroczystej formie pobłogosławił każdego, kto o to poprosi w związku z wstąpieniem do Żywego Różańca Młodych.
W zakładce "Do pobrania" można znaleźć Informator dla Katechetów, który jest zapowiedzią Książeczki Uczestnika, a który rozdawany był w katedrze podczas Inauguracji Roku Katechetycznego.

ks. Zbigniew Kocoń, moderator

Najnowsze

Rekolekcje formacyjne dla zelatorów Żywego...

Zapraszamy na Rekolekcje Zelatorów i Członków Żywego Różańca. W dniach od piątku 27...

Słowo moderatora - lipiec 2024

Drodzy kapłani, zelatorzy i członkowie Żywego Różańca! Na początku chciałbym poinformować całą naszą...

Kościół stacyjny w Parafii NMP...

W sobotę 15 czerwca w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w...