Wielka Nowenna Różańcowa jest dziewięcioletnim modlitewno-apostolskim przygotowaniem do Jubileuszu 200-lecia powstania Żywego Różańca, przypadającego 8 grudnia 2026 r. Choć Żywy Różaniec powstał we Francji, inicjatywa Wielkiej Nowenny Różańcowej zrodziła się w Polsce.

Idąc śladami Prymasa Tysiąclecia Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego, który przez Wielką Nowennę przygotował Kościół w Polsce na 1000-lecie chrztu, pragniemy przez modlitwę, ale także przez działania apostolskie i misyjne przygotować ponad dwumilionową wspólnotę Żywego Różańca w Polsce na Jubileusz 200-lecia jego powstania.

W obecnych czasach wielkiej laicyzacji, odrzucenia Boga, zagrożenia pokoju na świecie potrzeba nowego otwarcia się na powiew Ducha Świętego. Musimy z nowym zapałem w sercu przyjąć orędzie Matki Bożej z Fatimy i wziąć z ufnością różaniec do rąk, aby „uczynić go modlitwą wszystkich” ludzi na całym świecie.
Przez kolejnych dziewięć lat wspólnota Żywego Różańca nie tylko ma poznać duchowość założycielki, ale przede wszystkim zobaczyć aktualność różańca w różnych dziedzinach życia, także społecznego.
Zadaniem członków Żywego Różańca jest to, by w każdym roku Nowenny zaprosić jedną osobę do odmawiania i rozważania codziennie jednej tajemnicy różańca we wspólnocie Żywego Różańca.
Prośmy o rozwój dzieła Żywego Różańca w Polsce i na świecie. Nieraz doświadczyliśmy wielkiej siły modlitwy, która płynie z głębokiej wiary i miłości do Boga. Ufamy, że za przyczyną Królowej Różańca Świętego, patronów: św. Jana Pawła II, bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego i sługi Bożej Pauliny Jaricot przez tę Nowennę uprosimy potrzebne dary i łaski, aby Żywy Różaniec stał się potężną armią ludzi modlących się na różańcu i wspierających dzieło misyjne Kościoła.

Główne cele Nowenny:

  • Duchowy i zewnętrzny rozwój wspólnot Żywego Różańca
  • Ożywienie apostolskiego dynamizmu członków wspólnoty

Stałe intencje modlitwy:

  • wzrost w wierze, nadziei i miłości
  • rozwój wspólnot Żywego Różańca
  • błogosławieństwo dla misyjnego dzieła Kościoła
  • pokój na świecie i zgodę w rodzinach
  • beatyfikację sługi Bożej Pauliny Jaricot

Najnowsze

Kościół stacyjny w Parafii NMP...

W sobotę 15 czerwca w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w...

Kościół stacyjny w Mysłowicach Wesołej...

W sobotę 8 czerwca w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Mysłowicach Wesołej...

XII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Rożanca...

W dniach 31 maja – 1 czerwca br. do jasnogórskiego sanktuarium jak...