XII Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 14 października 2023.

Po raz kolejny spotkamy się na wspólnej modlitwie w katowickiej katedrze. Ks. abp Adrian Galbas nie będzie mógł być z nami osobiście z uwagi na odbywający się w tym czasie w Rzymie Synod, ale w jego imieniu Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. bp. Marek Szkudło.

Hasło pielgrzymki: RÓŻANIEC SIŁĄ CHORYCH I CIERPIĄCYCH

Program pielgrzymki:

10.30 - konferencja ks. dr Wojciech Bartoszek, krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych
11.00 - modlitwa różańcowa
12.00 - Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Marka Szkudło

Prosimy o obecność pocztów sztandarowych z poszczególnych parafii.
Kapłanów zapraszamy do wspólnej koncelebry w czasie Eucharystii.

8 października wspólnota Żywego Różańca zgromadziła się na XI Archidiecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca w Katedrze Chrystusa Króla. Przed Mszą św. odbyła się konferencja, którą wygłosił ks. dr Grzegorz Wita. Mszy św. przewodniczył ks. abp Wiktor Skworc.

XI Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca

Zapraszamy na XI Archidiecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca, która odbędzie się 8 października 2022 roku w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Program pielgrzymki:

10.30 konferencja ks. dr Grzegorza Wita

11.00 modlitwa różańcowa

12.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Wiktora Skworca.

9 października odbyła się X Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Św. Józefa w Rudzie Śląskiej, na którą przybyło ponad 700 pielgrzymów. Przed Mszą św. odbyła się konferencja bp. Grzegorza Olszowskiego, nastepnie wierni uczestniczyli w nabożeństwie różańcowym prowadzonym przez ks. Marcina Szkatułę. Podczas modlitwy pielgrzymom towarzyszyła szczególna pamiątka, która pozostała po ks. Janie Franciszku Masze - różaniec zrobiony z włókien siennika. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza święta pod przewodnictwem metropolity katowickiego.

X Pielgrzymka Żywego Różańca

Serdecznie zapraszamy na X Archidiecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium św. Józefa w Rudzie Śląskiej, która odbędzie się 9 października 2021 roku.

W programie:

10.30 konferencja, którą wygłosi Biskup pomocniczy Grzegorz Olszowski

11.15 modlitwa różańcowa

12.00 Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca

Przedstawicieli parafii prosimy o zabranie sztandarów.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w kościele prosimy zabrać ze sobą krzesełka turystyczne.

Msza św. będzie również transmitowana przez Internet.

Już po raz dziewiąty zapraszam do wzięcia udziału w dorocznej Pielgrzymce „Żywego Różańca” do katowickiej katedry w sobotę 10. października 2020 roku. Przypada ona w kolejnym roku nowenny przed jubileuszem 200-lecia powstania tej wspólnoty.

Pielgrzymka od lat gromadzi w sercu archidiecezji członków róż różańcowych i innych wspólnot maryjnych na wspólnej modlitwie za Kościół.

Z uwagi na wciąż istniejące zagrożenia program pielgrzymki będzie nieco skrócony, a uczestników proszę o zastosowanie się do przepisów sanitarnych. O godz. 11.00 wspólnie odmówimy różaniec,
a w południe wraz z duszpasterzami będziemy celebrować uroczystą Mszę św. w intencji pielgrzymów
i wszystkich róż różańcowych.

W pielgrzymce będzie można również uczestniczyć duchowo poprzez transmisję internetową z katedry oraz na falach radia „eM”.

Słowo Arcybiskupa Metropolity Katowickiego

Drodzy diecezjanie!

U progu miesiąca różańcowego chciałbym wypowiedzieć serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy nieraz przez całe lata nie ustają w modlitwie za Kościół i dzisiejszy świat. Dziękuję zelatorom i członkom róż różańcowych za świadectwo wiary, za wsparcie okazywane duszpasterzom i za ofiarne serca, otwarte na materialne potrzeby naszych misjonarzy.

W październiku zachęcam również do codziennej modlitwy różańcowej we wspólnotach parafialnych.
W chwilach prób i doświadczeń różaniec przynosi ocalenie. W czasie dotkliwych ograniczeń związanych z pandemią, wieczorny różaniec transmitowany z wielu kościołów archidiecezji dawał nam poczucie wspólnoty, zgromadził na modlitwie wiele rodzin i umacniał w trudnościach.

Modlitwa różańcowa niech i dzisiaj pomaga nam w bliskości z Maryją, Królową Różańca świętego dobrze przeżywać tę wielką tajemnicę wiary jaką jest Najświętsza Eucharystia.

Do wiadomości:

Wielka Nowenna Różańcowa przed jubileuszem 200-lecia powstania Żywego Różańca jest ogólnopolską inicjatywą, która zrodziła się w naszej archidiecezji. Jubileusz będzie w roku 2026.

Tematem tego roku są słowa: „Żywy Różaniec znakiem jedności z Ojcem Świętym i Kościołem”.

Najnowsze

Kościół stacyjny w Parafii NMP...

W sobotę 15 czerwca w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w...

Kościół stacyjny w Mysłowicach Wesołej...

W sobotę 8 czerwca w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Mysłowicach Wesołej...

XII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Rożanca...

W dniach 31 maja – 1 czerwca br. do jasnogórskiego sanktuarium jak...